O firmie KW

KW – stworzone dla zwycięzców!

Das KW Gewindefahrwerk

KW automotive GmbH od lat jest kojarzona z produktami premium dla branży tuningowej. Firma oferuję swoim klientom największy asortyment gwintowanych zawieszeń. Nikt inny na świecie nie ma tak obszernej oferty na rynku – od sprężyn poprzez zawieszenia sportowe po gwintowane zawieszenia w technologi „inox-line” w trzech różnych wersjach tłumienia. Ponad to przedsiębiorstwo KW automotive GmbH tworzy rozwiązania dla niemieckiego i międzynarodowego motosportu. Wiele różnych zespołów wyścigowych korzysta z produktów KW Competition.

KW automotive GmbH jest dla wielu renomowanych firm z branży samochodowej ważnym partnerem. Niezliczona ilość producentów małych i dużych serii produkcyjnych samochodów ufają w doświadczenie KW automotive GmbH w zakresie zawieszeń. Firma na początku istnienia w 1995 roku miała zaledwie trzech pracowników i zajmowała powierzchnie 150 m². Dzisiaj koncern KW automotive GmbH działa na całym świecie z pięcioma siedzibami i zatrudniającym ok. 200 pracowników. Sama tylko siedziba w niemieckim Fichtenberg ma 23.000 m² powierzchni użytkowej. Asortyment produktów cały czas rośnie i ma w tej chwili kilka tysięcy aplikacji. Oprócz zawieszeń marka KW automotive GmbH ma pod sobą również firmę LSC-Doors. Jest to opatentowany system unoszenia drzwi dla większości popularnych modeli samochodów. Pozwala on na otwieranie drzwi do góry ala Lamborghini. Nie wymaga montażu innych drzwi niż seryjne, tylko wymianę zawiasów. Dodatkowo do tego, do marki KW automotive należy też firma ST. Jest to oferta zawieszeń na małą kieszeń przy zachowaniu dobrej jakości dla początkujących fanów tuningu.

Inowacyjne centum testowe

W roku 2006 w centrali KW automotive GmbH zostało otwarte siedmiopunktowe centrum dynamicznych testów drogowych symulującą jazdę na torze wyścigowym. Na całym świecie jest tylko ok. 15 takich stanowisk, które z reguły są używane przez zespoły formuły 1 do prac rozwojowych nad nowymi projektami.

Firma KW automotive GmbH też używa tych możliwości testowych do prac nad zawieszeniami do nowych samochodów i do udoskonalenia aktualnych aplikacji. Z centrum dynamicznych testów drogowych w głównej siedzibie KW korzystają też zespoły wyścigowe i inni partnerzy firmy. Dla tych kontrahentów oznacza to duże oszczędności czasowe i kosztowe przez realny test symulujący jazdę na torze wyścigowym, bez nadmiernego zużycia wszystkich podzespołów. Ta technologia daje firmie KW niewyobrażalne możliwości zastosowań w przemyśle motoryzacyjnym i motosporcie.

Partner w przemyśle i motosporcie

Firma KW automotive GmbH jest ważnym partnerem dla przemysłu jak i dla różnych zespołów wyścigowych. Dla większości prestiżowych projektów z firmy Mercedes AMG (tak jak np. SLK 55, SL 65 AMG BAlck Series) KW stworzyło specjalne zawieszenie które sprostało ich wymaganiom.

Już od kilku lat KW jest partnerem rozwojowym i produkcyjnym dla firmy Roush Performance z siedzibą w USA. Wyposaża wszystkie mocne wersje Fordów Mustangów by Rush w zawieszenia w różnej konfiguracji. W 2007 KW zaczęło wyposażać w gwintowane zawieszenia limitowany 600 konny model Dodge Viper SRT10 ACR.

Oficjalny dystrybutor marki KW w Polsce

W trosce o najwyższy poziom obsługi swoich klientów firma KW przywiązuję szczególną uwagę do zapewnienia odpowiedniego wsparcia w trakcie wyboru modelu, użytkowania, oraz konserwacji zawieszenia KW. To zadanie w Polsce z sukcesami realizuje firma JDL.

JDL Sp. z o. o.

Oficjalny Dystrybutor KW w Polsce
Dane kontaktowe
Napisz do nas